Orgánové hodiny a jejich funkce

08.01.2024

Orgánové hodiny a jejich funkce po 24hod. denně...

Lidský organismus podléhá vlivům a rytmům v nekonečné složitosti svého pozemského a vesmírného bytí, to znamená dennímu rytmu, hodinovému rytmu, nočnímu rytmu, ročnímu rytmu, a nebo i rytmům s daleko větší periodou deseti nebo i sta let.Čínská medicína sleduje organismus a přírodní zákony asi nejdéle a vysledovala rytmické kolísání činnosti jednotlivých orgánů v průběhu dne.Není tedy jedno, kdy děláme psychotesty a nebo kdy večeříme.Lidé dříve žili ve větším souladu s biorytmy, než je tomu v dnešní hektické době. Rytmus dne byl pro člověka daleko důležitější.Orgány fungují na základě distribuce energie, kterou ten který orgán ve zvýšené míře obdrží.

23.-1.hodina: Začíná pracovat žlučník. Ti kdo mají s tímto orgánem trable, se v tuto dobu budí a nebo nemohou spát.

1.-3.hodina: Aktivují (regenerují) se játra. V této době začíná nejmenší okysličení mozku. Statistika nehod na dlouhých cestách je toho dokladem. Vyloženým jedem pro játra je pití alkoholu, kávy, kouření a tučné jídlo. Protože játra a žlučník jsou párový orgán opět se žlučníkáři budí a nebo nespí.

3.-5.hodina: Zvýšenou činnost mají plíce, proto se obvykle budí astmatici, nemocní na průdušky nebo i ti co mají banální rýmu, kuřáci jdou na cigárko. V této době člověk pociťuje největší strach anebo těžko vysvětlitelnou úzkost! Stačí i malá příčina!

5.-7. hodina: V největší činnosti je tlusté střevo, je dobré si zvyknout na jeho vyprazdňování. Vyhnout se spěchu, stresu. Nemocní se cítí v tuto dobu zvlášť bídně. Doporučuje se pít hodně čaje a v dnešní době vody z vodovodu (ne balenou kupovanou)

7.-9. hodina: Dostává se do činnosti žaludek a je docela důležitá konzumace přírodních vitamínů. Tělo se trochu odkrví a potřebuje teplo. V tuto dobu proto není vhodná sprcha anebo koupel.

9.-11. hodina: V tuto dobu je aktivní slinivka a slezina. Naprosto nevhodný je alkohol, výtečné je ovoce a med, jedná se jedinou vhodnou dobu kdy je tělo schopno trávit sladkosti. Fyzická zdatnost stagnuje, za to duševně jsme na výši. Vrchol naší mozkové činnosti nastává kolem 11. hodiny ( v letním čase o hodinu dříve)

11.-13. hodina: Doba aktivní činnosti srdce. Nastává útlum a není dobré nějaké těžké jídlo. Jižní národy mají siestu. Proč asi??? Pozor na úrazy! Vynikající je krátký spánek nebo procházka. Krátký spánek je 20 minut maximálne.

13.-15. hodina: Největší činnost tenkého střeva. Snižuje se citlivost zubů. Začíná se zvyšovat fyzická aktivita.

15.-17. hodina: Nejvíce pracuje močový měchýř. Je dobré pít bylinkové čaje a již zmiňovanou vodu z vodovodu. Trávicí systém je schopen přijmout i vydatné jídlo. Naše aktivita stoupá.

17.-19. hodina: V činnosti jsou ledviny. Je třeba vyloučit vše, co jim škodí. Tuky, cukry, alkohol, limonády s CO2 i bez, chemikálie, káva, chlad i stresy. Co jim prospěje? - pití vhodných tekutin jako zmiňovana viz výše pramenitá voda.

19.-21.hodina: V této době člověk dobře vnímá. Je to doba vhodná pro poslech hudby, divadla nebo pro učení se (ale i reklamních spotů tv.)

21.-23. hodina: Doba činnosti ,,tří ohřívačů", tělo se připravuje na odpočinek. Nic nedělat pro aktivaci! Nikdy nekouřit a také jídlo vynechat!Již od pradávna je tedy známo, co máme a nemáme dělat. Co vědomě a nevědomky porušujeme na cestě k naší možné dlouhověkosti.Přitom stačí tak málo jen se naučit sami sebe poslouchat, protože každá nemoc bolest nám říká ,,dělaš něco špatně změň to"!